Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining Strona Główna
Reklama pqstat.pl
Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining
Forum miłośników statystyki - Portal Statystyczny

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat   Regulamin  Kadra forum
PORTAL STATYSTYCZNY
 Ogłoszenie 
FORUM STATYSTYCZNE MA JUŻ 10 LAT

Znasz statystykę lub ekonometrię, metody prognozowania, data mining i chcesz pomóc w rozwoju forum statystycznego ?
Pisz na: administrator(małpa)statystycy.pl

Rozpoczął swoją działalność portal statystyczny - masz pomysł na jego rozwój ?

Drogi forumowiczu! Zanim napiszesz posta zapoznaj się z regulaminem forum i przedstaw się
The International Year of Statistics (Statistics2013) Smarter Poland Portal statystyczny

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamknięty przez: mathkit
2008-08-30, 18:34
REGULAMIN
Autor Wiadomość
mathkit 
MajorPomógł: 46 razy
Wiek: 35
Posty: 1301
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-10-20, 17:01   REGULAMIN

REGULAMIN FORUM I PORTALU STATYSTYCZNEGO WWW.STATYSTYCY.PL


Rozdział I – Postanowienia ogólne

§1. Regulamin forum dyskusyjnego www.statystycy.pl , zwany dalej Regulaminem, określa zasady, prawa i obowiązki wynikające z działalności i użytkowania Forum.

§2. Ideą przyświecającą istnieniu forum statystycznego jest stworzenie możliwości wymiany informacji, poglądów i doświadczeń osób związanych ze statystyką, mierzenie się z różnego rodzaju problemami statystycznymi i aktuarialnymi.

§3. Użytkownikiem forum jest każda osoba, która po dokonaniu rejestracji aktywuje dostęp do Forum, bądź nie będąc zarejestrowanym na Forum korzysta z treści oraz informacji dostępnej na forum.

§4. Integralną częścią forum statystycznego jest portal statystyczny: www.statystycy.pl/portal.php

Rozdział II – Utrzymanie ładu na forum statystycznym

§1. Użytkownicy tworzą społeczność forum.

§2. Użytkowników obowiązuje netykieta.

§3. Wszelkie przejawy dyskryminacji: rasowej, etnicznej, religijnej, naukowej, poglądowej i jakiejkolwiek innej są zabronione.

§4. Niedopuszczlne jest publikowanie na forum treści naruszających dobra osobiste (renomę) innych osób (firm).

§5. Bądź wyrozumiały dla innych. Każdy kiedyś stawiał pierwsze kroki.

§6. Zadaniem wszystkich zarejestrowanych osób jest dbać o pozytywną atmosferę na forum. W szczególności moderatorzy odpowiednich działów powinni zadbać o to, aby dyskusje nie przeradzały się w zaczepki i kłótnie. Sami zaś powinni dawać przykład uprzejmości i wykazywać się rozsądkiem.

§7. Użytkownicy tworzą społeczność kulturalną, znającą zasady ortografii, stylistyki, interpunkcji i gramatyki. Pisząc wbrew zasadom języka polskiego okazujesz innym lekceważenie i brak szacunku. Poprawna pisownia jest zatem wymagana.

§8. Jeżeli użytkownik forum zauważy, że wpis zamieszczony przez innego użytkownika jest niezgodny z prawem lub z postanowieniami regulaminu forum, powinien poinformować administratora o treści opublikowanego wpisu i miejscu jego zamieszczenia, pocztą elektroniczną na adres podany w Rozdziale X §1.

§9. Użytkownik forum nie może zamieszczać na Forum:
- reklam
- przekazów stanowiących reklamę ukrytą
- odesłań do stron internetowych, za wyjątkiem możliwości wymiany informacji, poglądów i doświadczeń osób związanych ze statystyką, które mogą pomóc w mierzeniu się z różnego rodzaju problemami statystycznymi i aktuarialnymi.
- pochodzących od osób trzecich tekstów, grafik, zdjęć, itp. mających charakter utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006r., Nr 90, poz. 631, ze zmianami) chyba że publikacja będzie się mieścić w granicach cytatu.

§10. Nie należy wysyłać próśb o pomoc w rozwiązaniu zadań poprzez funkcję Prywatnych Wiadomości (PW). Wszystkie problemy statystyczne należy rozwiązywać na forum. Funkcja PW powinna służyć do korespondencji prywatnej.

Moderatorzy i administratorzy mają prawo i obowiązek podejmowania wszelkich działań mających na celu utrzymanie ładu na forum. Użytkownicy nie stosujący się do zapisów rozdziału II oraz rozdziału III, w pierwszej kolejności mogą zostać ukarani ostrzeżeniami.
W cięższych przypadkach objęci zakazem pisania na forum lub w ostateczności całkowitym zablokowaniem dostępu do forum.

Rozdział III – Informacje dotyczące pisania postów.

§1. Każdy użytkownik ma prawo do kreowania nowych tematów. Należy natomiast korzystać z możliwości przeszukiwania zasobów forum, tak aby nie ponawiać raz rozpatrzonych już problemów.

§2. Kreowany wątek winien być opatrzony adekwatnym tytułem naświetlającym jego treść. Powinien być sformułowany w taki sposób, żeby wyraźnie wynikało z niego czego dotyczy problem.

§3. Posty powinny być umieszczane w działach najbardziej do nich pasujących.

§4. Tematy w dziale Zadania aktuarialne powinny mieć format: YYYY_MM_DD_Zad.X, gdzie YYYY_MM_DD jest datą egzaminu aktuarialnego a X numerem zadania.

§5. Nie wolno umieszczać zadań w żaden sposób nie związanych z zadaniami aktuarialnymi w dziale Zadania aktuarialne.

§6. Zabrania się umieszczania tego samego postu w wielu działach forum.

§7. Każdy członek społeczności forum ma prawo do nie udzielania odpowiedzi na postawione pytanie.

§8. Zabrania się używania wyłącznie wielkich liter w sformułowaniach. Może to zostać odebrane jako wyraz krzyku i może wywoływać zachowania agresywne wśród innych użytkowników forum.

§9. Staraj się podziękować tym, którzy Ci pomogli. Wiedza wynikająca z pomocnych uwag i informacji pomoże nie tylko Tobie, ale również innym którzy tej pomocy szukają. W szczególności zaleca się stosowanie opcji pomógł.

§10. Na forum nie powinno się rozwiązywać całościowo zadań. Starajmy się rozmawiać, prowadzić dialog, udzielajmy wskazówek, instrukcji i podpowiedzi.
Jeżeli jednak użytkownikowi forum zależy na czasie i chciałby szybko uzyskać rzetelne rozwiązanie, należy zwróć się o pomoc poza forum i skorzystać z usług firm zajmujących się konsultingiem w zakresie szeroko pojętych zagadnień statystycznych. Posty zawierające w swej treści wyrażenia: "jutro kolokwium, rozwiążcie mi 3 zadania(…)", "jutro mam warunek ze statystyki, pomóżcie(...)" i podobne, narzucają terminowość odpowiedzi i nie są pożądane.

§11. Wszelkie obrazy, zdjęcia muszą być zamieszczane jako załączniki do postów. W szczególności zaś nie wolno ładować zdjęć na strony internetowe oferujące darmowy hosting grafiki i plików typu photobucket, *.us, fothost, fotosik, wstaw.org i innych.

§12. Formuły matematyczne starajmy się pisać w Tex'u (Przewodnik po TEX'u ).

§13. Podpis Użytkownika nie powinien być dłuższy niż 3 linijki. Zabroniona jest wszelka reklama komercyjna oprócz stron statystycznych i poświęconych analizie danych, które (po uzgodnieniu z zespołem administratorów) można zamieszczać w działach do tego przeznaczonych (głównie dział portalu Strony statystyczne ). W szczególności surowo zabronione jest umieszczanie odnośników (również w polu www profilu) do stron pornograficznych, serwisów wymiany plików, oraz innych stron o treściach i symbolice gorszącej lub niezgodnej z polskim prawem.

Przyjmujesz do wiadomości, że Moderatorzy i Administratorzy mają prawo w każdej chwili do redagowania, edytowania, zamykania, usuwania postów naruszających w ich ocenie zapisy rozdziału III.

Rozdział IV – Informacje dotyczące praw autorskich

§1. Zawartość każdego postu, opinii, wypowiedzi na tym forum, wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i administratorzy nie ponoszą za te treści odpowiedzialności. Nie można zagwarantować, że informacje są prawdziwe, aktualne czy kompletne. Korzystanie z informacji odbywa się na wyłączne ryzyko użytkownika portalu.

§2. Wszystkie wypowiedzi prezentowane na forum są opiniami ich autorów i to oni sami ponoszą za nie odpowiedzialność. W szczególności, każdy użytkownik odpowiada osobiście za publikowane przez siebie wiadomości/ materiały/ załączniki, włącznie z odpowiedzialnością za łamanie praw autorskich w przypadku opublikowania materiałów takim prawem objętych.

§3. Administratorzy forum nie ponoszą odpowiedzialności za publikowane posty, załączane obrazy/ skany / dokumenty oraz inne materiały oraz nie są odpowiedzialni za łamanie praw autorskich osób trzecich.

§4. Zadaniem administratorów oraz moderatorów jest natomiast dołożenie wszelkich starań, aby prawa autorskie na forum statystycznym były respektowane.

§5. Wszystkie wypowiedzi prezentowane na forum stanowią własność intelektualną autorów i objęte są prawami autorskimi.

§6. Wykorzystanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów wypowiedzi odbywa się wyłącznie za zgodą autora.

§7. Z materiałów, treści postów można korzystać na własny użytek i w celach edukacyjnych (niekomercyjnych). Nie dozwolone jest publikowanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych na naszych stronach. Nie zezwalamy również na pokazywanie naszych witryn w ramce umieszczonej na innych witrynach internetowych.

§8. Każde użycie w celach komercyjnych materiałów z forum statystycznego wymaga uzyskania zgody od Administratora. Za użycie materiału w celach komercyjnych uważamy m.in. każdy rodzaj upowszechniania (m.in. kopiowanie, modyfikowanie, dystrybucję, transmisję, publikowanie czy prezentowanie) w całości lub części.

Rozdział V – Masowa korespondencja

§1. Masowa korespondencja do użytkowników forum może zostać rozesłana w celach informacyjnych lub reklamowych a także z okazji okolicznościowych (np. święta).

§2. Rezygnacja z otrzymywania korespondencji jest możliwa tylko poprzez samodzielną zmianę adresu e-mail w panelu użytkownika lub e-mailową prośbę o usunięcie adresu e-mail z bazy danych do Administratora.

Rozdział VI – Reklama na forum

§1. Przedstawiciele firm statystycznych, serwisów, portali lub osoby fizyczne, które chcą nawiązać współpracę z forum statystycznym i zamieścić baner reklamowy na stronie głównej forum powinni skontaktować się z administratorem.

Rozdział VII – Informacje o zespole moderatorów i administratorów

§1. W skład zespołu moderatorów wchodzą: Lady Tilly, Crunchy (Forum: Teoria testowania hipotez ), Olkap (Forum: Data mining, Forum o R), Shidley (Forum: Statystyka opisowa), MK (Forum: Specyfikacja modelu), bulva (Forum: Metody prognostyczne) oraz Lynx (Forum: Zadania aktuarialne).

§2. W skład zespołu administratorów wchodzą: mathkit oraz Jacku Lee.

Rozdział VIII – Informacje techniczne i bazy danych.

§1. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz podczas rejestracji, będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże Administratorzy i Moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

§2. Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres e-mail jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

§3. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających treści pornograficzne, propagują alkohol lub inne środki odurzające, zawierających groźby tekstów lub zamieszczać innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów.

Rozdział IX – Odpowiedzialność

§1. Korzystenie z forum odbywa się wyłącznie na koszt i ryzyko użytkownika forum.

§2. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w związku z korzystaniem z Forum, w sposób niezgodny z przeznaczeniem.

§3. Adminitrator nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone na stronach internetowych nienależących do Forum, do których linki zawarto na Forum.

§4. Administrator nie ponosi odpowiedzialności:

- za jakiekolwiek szkody powstałe wskutek korzystenia z Forum przez użytkowników w sposób niezgodny z Prawem lub Regulaminem, w szczególności za ujawnianie haseł do konta, ujawnienie danych osobowych;
- za jakiekolwiek szkody powstałe na skutek usunięcia konta użytkownika, w przypadku gdy nastąpiło to z winy użytkownika bądź ze względu na naruszenie przepisów Prawa lub Regulaminu;
- za jakiekolwiek szkody powstałe w związku z wykorzysteniem przez użytkownika danych oraz informacji z Forum w celach naukowych, gospodarczych, inwestycyjnych, biznesowych itp.;
- za jakiekolwiek szkody spowodowane ujawnieniem danych osobowych zgodnie z Regulaminem.

Rozdział X – Postanowienia końcowe

§1. Wszlekie pytania, opinie, wnioski dotyczące funkcjonowania forum użytkownik może kierować na adres poczty elektronicznej administrator(małpa)statystycy.pl

§2. Wszystkie prawa nie spisane w regulaminie leżą w mocy zespołu administratorów.

§3. Każda osoba poprzez swoją rejestrację na forum www.statystycy.pl przyjmuje do wiadomości i akceptuje niniejszy regulamin oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.

§4. Użytkownicy nie akceptujący dowolnego z powyższych punktów regulaminu proszeni są o zgłoszenie tego faktu na adres administratora podany w Rozdziale X §1 i nie korzystanie z forum.

§5. Na wniosek użytkownika forum, w uzasadnionych przypadkach, można dokonać usunięcia konta. W tym celu należy wysłać taką prośbę wraz z uzasadnieniem na adres e-mail podany w Rozdziale X §1.

§6. Decyzją administratora, w przypadku naruszeń regulaminu forum, konta użytkowników forum mogą zostać usunięte, zablokowane lub zmodyfikowane (np. usunięta strona www lub podpis w profilu konta ).

Administratorzy zastrzegają możliwość zmiany regulaminu forum. Regulamin forum obowiązuje z dniem opublikowania na stronie.

Każdy użytkownik jest zobowiązany do bieżącego sprawdzania treści Regulaminu przed każdorazowym rozpoczęciem korzystania z forum.

Życzymy miłego korzystania z forum statystycznego i owocnych dyskusji!
Zespół Administratorów forum
 
 
     
Google

Wysłany:    Reklama google.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych zakładek(IE)
Wersja do druku

Skocz do:  
Ideą przyświecającą istnieniu forum statystycznego jest stworzenie możliwości wymiany informacji, poglądów i doświadczeń osób związanych ze statystyką, mierzenie się z różnego rodzaju problemami statystycznymi i aktuarialnymi. Poruszane problemy: Statystyka w badaniach sondażowych rynku, metody reprezentacyjne, Teoria i rachunek prawdopodobieństwa, statystyka opisowa, teoria estymacji, testowanie hipotez statystycznych, ekonometria, prognozowanie, metody data mining.
Copyright (C) 2006-2015 Statystycy.pl
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13