Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining Strona Główna
Reklama pqstat.pl
Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining
Forum miłośników statystyki - Portal Statystyczny

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat   Regulamin  Kadra forum
PORTAL STATYSTYCZNY
 Ogłoszenie 
FORUM STATYSTYCZNE MA JUŻ 10 LAT

Znasz statystykę lub ekonometrię, metody prognozowania, data mining i chcesz pomóc w rozwoju forum statystycznego ?
Pisz na: administrator(małpa)statystycy.pl

Rozpoczął swoją działalność portal statystyczny - masz pomysł na jego rozwój ?

Drogi forumowiczu! Zanim napiszesz posta zapoznaj się z regulaminem forum i przedstaw się
The International Year of Statistics (Statistics2013) Smarter Poland Portal statystyczny

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: mathkit
2008-12-10, 15:30
Dane źródłowe do modelu ekonometrycznego
Autor Wiadomość
Agniesia 
Szeregowy
Pomocy :))

Wysłany: 2009-05-18, 18:02   

Shidley, hej :) z tej strony Aga :) potzrebuje pomocy leze w tej statystyce .. a tak patzrac na to forum i Twoje odpowiedzi ... to naparwde jestem pełna podziwiu :) czy mogłbys mi pomoc .. mam problem mam zrobic projekt ze statystyki 3 problemy opracować .. 1 jakoś opracowałam fakt faktem nie wiem czy dobrze .. no ale , ale mam pewne pytanie co do drugiego prolemu ktory brzmi :) Na podstawie danych odnoszacych sie do dwoch cech (dane musza byc pochdozic z roczniak statystycznego i musi ich byc kilkadziesita ) scharkateryzuj zbiór danych .. podaj jakiego zagdnienia dotyczą, zbudowac wykres korealcyjny , wyznaczyc wspóczynnik korelacji pzzredsatwic interpertacje .. i problem mam taki ze nie moge po tcyh rocnziakch znaleźć nic .. nie moge znalezc :| pomzoesz jakos ?

[ Dodano: 2009-05-18, 19:33 ]
nie znajde tego chyba nigdy :(

Google

Wysłany:    Reklama google.

Shidley 
Podpułkownik
Shidley

Wysłany: 2009-05-19, 06:49   

Agniesia: przejrzyj forum - znajdziesz tu wiele odpowiedzi,
co do danych "kilkadziesiat" to ile? 20 wystarczy? weż rocznik statystyczny i np wez kraje europy i zbadaj sobie np. zaleznosc mieszy dochodem narodowym brutto a wydatkami na..(obrone, szkolnictwo, lecznictwo itd..)

ziabela 
Szeregowy

Wysłany: 2009-05-20, 19:10   

Shidley mógł byś w wolnej chwili zerknąc na moje wyniki bo zaczełam pisac prace a tu mi jakies glupoty wychodza :oops:

Shidley 
Podpułkownik
Shidley

Wysłany: 2009-05-21, 06:44   

niestety, ale nie znam sie na statistice :oops: u nas stwierdzono ze to za drogi program i ... bazujemy na excelu

silver86 
Szeregowy

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-01, 13:41   Proszę o pomoc w wybraniu danych do projektu

Muszę stworzyć projekt na zajęcia ze statystyki.

Zastanawiam się jakie dane wybrać do niego. Myślałem nad wynikami "twojego szczęśliwego numerka", w projekcie wystarczy 100 wartości, ale w przypadku tych wyników nie będę mógł stworzyć analizy współzależności bo będę miał tylko jeden cechę (wynik wyłącznie jednego numerka z 36 liczb). Znowu waga i wzrost 100 ludzi to dość oklepane, co jeszcze mógłbym wybrać? Zależy mi na realnych danych i ewentualnie gdzie będę mógł je znaleźć?

Kolejną rzeczą o jaką chciałbym zapytać to jak mogę przekształcić w Excelu szereg szczegółowy na szereg przedziałowy?

mathkit 
Major

Wysłany: 2009-06-01, 19:14   

Na przykład zależność pomiędzy zarobkami a wykształceniem, prawdopobieństwiem wypadku a ilością lat posiadania prawa jazdy. Przykładów można mnożyć.

silver86 
Szeregowy

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-01, 19:46   

W końcu zrobiłem takie zestawienie: cena używanego samochodu i jego moc w KM.

Bardzo proszę niech ktoś jeszcze napisze jak mogę przekształcić w Excelu szereg szczegółowy na szereg przedziałowy, ale przy użyciu funkcji

mathkit 
Major

Wysłany: 2009-06-01, 19:52   

Nie ma takiej funkcji, a przynajmniej ja się z taką nie spotkałem. Możesz jedynie skorzystać z modułu analiza danych i skorzystać z opcji histogram który pomoże Ci stworzyć szereg przedziałowy.

emilia21 
Szeregowy

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-01, 22:50   prośba!!!raporty z danymi

Witam!
Chciałam zapytać gdzie mogę znaleźć dane dotyczące jak młodzi ludzie uczestniczą w praktykach religijnych?(wiek do 28 lat,katolik,obszar:Polska)
Mam odpowiedzieć na pytanie które później wykorzystam do raportu desk research.Przeszukałam juz wiele różnych raportów i nie mogę znaleźć odp na moje pytania.Deklaracje owszem znalazłam ale jak to wygląda w praktyce...?

A.) Jak często młodzi ludzie uczestniczą w mszach świętych niedzielnych i świątecznych?
B.) Jak często uczestniczą w pozostałych nabożeństwach?
C.) Jak często przyjmują sakrament komunii świętej?
D.) Jak często przystępują do sakramentu spowiedzi?
E.) Czy przystąpili do sakramentu bierzmowania?
F.) Czy osoby, pozostające w związku małżeńskim, posiadają ślub kościelny?
G.) Czy osoby stanu wolnego zamierzają zawrzeć ślub kościelny?
H.) Czy respondenci celebrują święta kościelne?

Bardzo proszę o szybką pomoc

Shidley 
Podpułkownik
Shidley

Wysłany: 2009-06-02, 06:42   

Interesujące dane ale podejrzewam ze tylko ma je Kuria albo inne organy kościelne i nie sa publicznie 'dopuszczone do obrotu" :)

silver86 
Szeregowy

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-02, 14:50   

mathkit napisał/a:
Nie ma takiej funkcji, a przynajmniej ja się z taką nie spotkałem. Możesz jedynie skorzystać z modułu analiza danych i skorzystać z opcji histogram który pomoże Ci stworzyć szereg przedziałowy.

Rozwiązałem mój problem w taki sposób: stworzyłem przedziały wg własnego uznania, dolną i górną granicę w osobnych komórkach, następnie użyłem funkcji "częstość", do pierwszego przedziału dałem normalnie, a w następnych zrobiłem coś takiego: = częstość(zakres pierwszej komórki:zakres ostatniej komórki;górna granica przedziału) - częstość (zakres pierwszej komórki:zakres ostatniej komórki;dolna granica przedziału)
Na końca suma i wszystko się zgadza :)

mathkit 
Major

Wysłany: 2009-06-02, 16:10   

Tak samo działa histogram w module Analiza danych. I jeszcze rysuje Ci histogramy :mrgreen: (wrawdzie beznadziejne jakościowo, dlatego nigdy nie korzystam z tej opcji).

ziabela 
Szeregowy

Wysłany: 2009-06-04, 18:04   

Mam takie pytanko i skromną prośbe czy mogl by ktos bardziej doswiadczony rzucic okiem na robocza wersje mojej pracy zaliczeniowej?:>

[ Dodano: 2009-06-09, 12:56 ]
mam pytanko odnośnie analizy rozkładu serii jezeli w mojej pracy
n1 – liczba symboli a
n2 – liczba symboli b
n1 = 24
n2 = 14
a= 0,05
to ile wynosi k empiryczne?
we wszystkich tabelach podane sa wartosci dla n<20;/ ehh

brzoza 
Szeregowy
brzoza

Wysłany: 2009-10-16, 19:29   temat pracy

...mam prośbę...musze napisać prace zaliczeniową ze statystyki ...no i szukam jakiegoś ciekawego tematu..myślałam o Bezpieczeństwie publicznym (wykrywalność, kradzieże, zależnosci, dynamika itd)...ale jakoś ciezko mi się "dobrac "do tego tematu...moze ktoś podpowie mi jak się do tego zabrać albo podpowie jakiś inny temat...z góry dziekuje :oops:

Shidley 
Podpułkownik
Shidley

Wysłany: 2009-10-19, 09:06   

Moze wyjdzmy od końca- do jakich danych masz dostęp? jakieś inne niż rocznik statystyczny / roczniki branżowe?
(kiedyś pisałem prace o sezonwości samobójstw- piekna sezonowowść i korelacje mozna dobraći proste wskaxniki dynamiki..)

Odpowiedz do tematu