Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining Strona Główna
Reklama pqstat.pl
Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining
Forum miłośników statystyki - Portal Statystyczny

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat   Regulamin  Kadra forum
PORTAL STATYSTYCZNY
 Ogłoszenie 
FORUM STATYSTYCZNE MA JUŻ 10 LAT

Znasz statystykę lub ekonometrię, metody prognozowania, data mining i chcesz pomóc w rozwoju forum statystycznego ?
Pisz na: administrator(małpa)statystycy.pl

Rozpoczął swoją działalność portal statystyczny - masz pomysł na jego rozwój ?

Drogi forumowiczu! Zanim napiszesz posta zapoznaj się z regulaminem forum i przedstaw się
The International Year of Statistics (Statistics2013) Smarter Poland Portal statystyczny
Znalezionych wyników: 12
Statystyka, prognozowanie, ekonometria, data mining Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bezrobocie
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5209

PostForum: Newsy ekonomiczne   Wysłany: 2017-06-30, 09:20   Temat: Bezrobocie
Pytanie tylko co by się stało, gdyby nagle zdecydowano się na zamknięcie kopalni węgla kamiennego. Wówczas wskaźniki bezrobocia - jak można przypuszczać - drastycznie by wzrosły. Pracownicy pracujący na kopalni raczej nie odnajdą się w innych zawodach, a ich motywacja do przekwalifikowania się zapewne nie będzie zbyt duża. Wyprawy się skończą, i będziemy mieli problem...
  Temat: SGH - Analizy statystyczne i data mining w biznesie
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7492

PostForum: Studia statystyczne   Wysłany: 2017-06-29, 12:35   Temat: SGH - Analizy statystyczne i data mining w biznesie
Sądząc po aktualnym programie przedmiotów bardzo prawdopodobne, że studia te faktycznie będą wyposażały w praktyczną wiedzę w zakresie analizy danych biznesowych. Natomiast jak to faktycznie wygląda będą mogli stwierdzić chyba tylko studenci i absolwenci tej uczelni oraz pracodawcy ich zatrudniający.
  Temat: Średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6517

PostForum: Newsy ekonomiczne   Wysłany: 2017-06-27, 10:28   Temat: Średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw
Nieźle, faktycznie biorąc pod uwagę średnia zauważalny jest stały progres. Osobiście czekam jednak z niecierpliwością na dane dotyczące dominanty - znacznie bardziej oddającej rzeczywistość miary. Powinny się one pojawić na początku przyszłego roku. Ostatnie dane są średnio aktualne - pochodzą z 2014 roku.
  Temat: Kariera dla statystyka
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1993

PostForum: Hyde Park   Wysłany: 2017-06-26, 10:49   Temat: Kariera dla statystyka
Faktycznie, warto postawić na pracę w obsłudze statystycznej dla przedsiębiorstw farmaceutycznych. Podmioty takie dysponują sporymi środkami na badania i analizy, gdyż zależy im na uzyskiwaniu wiarygodnych wniosków z przeprowadzonych analiz. Nic dziwnego, mając na uwadze ogromna konkurencję w tej właśnie branży.
  Temat: Statystyka do pracy doktorskiej program R Z czego się uczyć
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10519

PostForum: Materiały do nauki programu R, wprowadzenie do środowiska R   Wysłany: 2017-06-23, 09:51   Temat: Statystyka do pracy doktorskiej program R Z czego się uczyć
Ze swojej strony poleciłbym pozycję "Pierwsze kroki w analizie danych: SPSS PL for Windows". Autorami książki są Janusz Wachnicki oraz Jarosław Górniak. Jej silną stroną są bardzo prosto przedstawione wszystkie zagadnienia - metodą krok po kroku. Dla osoby, która dotychczas nie miała zbyt wiele do czynienia ze statystką, taka pomoc statystyczna będzie jak znalazł.
  Temat: Pomoc Statystyczna
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8959

PostForum:    Wysłany: 2017-04-20, 11:31   Temat: Pomoc Statystyczna
Moim zdaniem niczego ciekawego na tej stronie niestety nie ma - same ogólniki, ciężko tak przedstawioną wiedzę zastosować w praktyce.
  Temat: Próba reprezentatywna
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 37258

PostForum: Statystyka w badaniach sondażowych rynku   Wysłany: 2017-02-14, 15:59   Temat: Próba reprezentatywna
Zauważyłem, że dostępne w sieci kalkulatory wyznaczające wielkość próby pokazują różne wartości przy wyborze tego samego wariantu maksymalnego błędu statystycznego. Nie wiem po co mi w takim razie taka pomoc statystyczna...
  Temat: Ankieta - konstrukcja
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9895

PostForum: Statystyka w badaniach sondażowych rynku   Wysłany: 2017-01-24, 15:35   Temat: Ankieta - konstrukcja
Jeżeli już pytać o zarobki, to koniecznie należy umieścić takie pytanie na końcu kwestionariusza badawczego. Zadając je na początku, niestety response rate automatycznie drastycznie spada. Można też ewentualnie zadać pytanie z zastosowaniem skali Lickerta i zastosować opcje bardzo wysokie, raczej wysokie, raczej niskie, bardzo niskie, trudno powiedzieć. Ale wiadomo, takie dane będą już znacznie mniej dokładne.
  Temat: Badanie opinii studentów
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 14677

PostForum: Statystyka w badaniach sondażowych rynku   Wysłany: 2017-01-19, 11:04   Temat: Badanie opinii studentów
Dodałbym jeszcze co najmniej 2 zmienne niezależne: wieku i wysokości dochodów, pozwoli to na etapie analizy przeprowadzić ciekawe korelacje.
  Temat: dobór próby
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 19315

PostForum: Metody reprezentacyjne   Wysłany: 2017-01-17, 12:13   Temat: dobór próby
Wielkość próby powinna odpowiadać najlepiej kształtować się na poziomie maksymalnego błędu statystycznego na poziomie 3% lub 5%. Oczywiście ma to uzasadnienie zwłaszcza w przypadku dużym zbiorowości podlegających badaniu. Jeżeli natomiast są to małe grupy do których dotarcie nie stanowi problemu, można wówczas pokusić się o zapewnienie kryterium próby zbliżonej do populacyjnej, co oznacza tyle, że w badaniu wezmą udział niemalże wszystkie jednostki z danej zbiorowości.
  Temat: próba statystyczna
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6421

PostForum: Statystyka w badaniach sondażowych rynku   Wysłany: 2017-01-16, 13:48   Temat: próba statystyczna
Najczęściej liczebność próby w badaniach sondażowych jest ustalana na poziomie maksymalnego błędu statystycznego, który wynosi 3% lub 5% z ogólnej populacji. Wówczas można już założyć, że badania będą reprezentatywne. W przypadku objęcia badaniem całej populacji mówimy o próbie populacyjnej, co jednak w praktyce bardzo rzadko jest możliwe do zapewnienia.
  Temat: Statystyka.az.pl
Dawid Opolski

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1156

PostForum:    Wysłany: 2017-01-16, 11:56   Temat: Statystyka.az.pl
Zapraszam serdecznie do odwiedzenia portalu Statystyka od A do Z. Na stronie została przedstawiona garść praktycznej i teoretycznej wiedzy. Można zapoznać się z podstawowymi pojęciami statystycznymi, a także ich wyjątkowo przystępnymi i zrozumiałymi definicjami. W posty sposób zostały także wyjaśnione wzory oraz testy statystyczne, które wreszcie nie musza być trudne do opanowania. Informacje zawarte na portalu będą przydatne zarówno dla studentów i doktorantów przygotowujących analizy na potrzeby prac zaliczeniowych i dyplomowych, jak i przedstawicieli biznesu.

Portal Statystyczny Statystyka od a do Z
 
Skocz do:  
Ideą przyświecającą istnieniu forum statystycznego jest stworzenie możliwości wymiany informacji, poglądów i doświadczeń osób związanych ze statystyką, mierzenie się z różnego rodzaju problemami statystycznymi i aktuarialnymi. Poruszane problemy: Statystyka w badaniach sondażowych rynku, metody reprezentacyjne, Teoria i rachunek prawdopodobieństwa, statystyka opisowa, teoria estymacji, testowanie hipotez statystycznych, ekonometria, prognozowanie, metody data mining.
Copyright (C) 2006-2015 Statystycy.pl
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15